Звіт спортивного клубу ТДАТУ

На базі кафедри фізичного виховання і спорту діє спортивний клуб ТДАТУ  “Таврія-Університет”, який здійснює тренувально-виховну діяльність серед студентської молоді засобами роботи спортивних секцій, проведенням спортивно-масових заходів, організацією участі студентів нашого університету у різноманітних змаганнях.

Головною метою спортивного клубу є формування всебічно розвиненої особистості студента, пропаганда здорового способу життя, впровадження фізичної культури і спорту у систему навчання, роботу і побут, відпочинок студентів і співробітників, підготовка висококваліфікованих спортсменів для комплектування збірних команд університету, боротьба з негативними явищами в середовищі молоді.

Масово-оздоровчі, фізкультурні і спортивні заходи передбачають залучення студентів до активної рухової діяльності у розмірі необхідного тижневого навантаження, зміцнюють здоров’я, удосконалюють фізичну і спортивну підготовленість студентів, залучають до здорового способу життя. Кафедра постійно проводить цю роботу в університеті.

На сьогоднішній день у 12 спортивних секціях спортивного клубу ТДАТУ, які працюють на добровільних, безоплатних засадах займається більше 200 студентів. Базовими спортивними секціями протягом останнього року є наступні: вільна боротьба, гирьовий спорт, перетягування канату, мас-рестлінг, богатирське багатоборство (стронгмен), флорбол, футбол, легка атлетика, волейбол, баскетбол, аеробіка та настільний теніс. На базі кафедри фізичного виховання і спорту постійно тренуються 2 діючих члена збірної України з силового багатоборства (Газаєв Валерій Нодарович і магістрант механіко-технологічного факультету Скрипченко Олександр).  З 1 вересня 2019 року планується відродження секції важкої атлетики та придбання для цього необхідного спортивного обладнання та інвентарю за рахунок спонсорів.

Впродовж навчального року викладачами кафедри здійснюються спортивна робота щодо досягнення високих спортивних результатів для створення іміджу університету серед закладів вищої освіти.

Кожного року в університеті для студентів кафедрою фізичного виховання і спорту та спортивним клубом ТДАТУ організовується та проводиться наступні спортивно-масові заходи:

 • студентська спартакіада серед 5 факультетів з 10 видів спорту;
 • Всеукраїнський турнір з вільної боротьби на призи ТДАТУ за підтримки ректора, д.т.н., професора Кюрчева В.М.;
 • спартакіада в спортивно-оздоровчому комплексі “Салют” з 8 видів рухової активності, які враховують специфіку морського узбережжя;
 • матчеві зустрічі з волейболу, баскетболу, настільного тенісу серед студентів ТДАТУ, МДПУ, Мелітопольського коледжу ТДАТУ та Мелітопольського промислово-економічного коледжу;
 • спартакіада на зльоті відмінників з 3 видів спорту;
 • Чемпіонати Запорізької області серед дорослих та юніорів з гирьового спорту та вільної боротьби;
 • фестиваль ранкової зарядки “Рух заради здоров’я”;
 • кожні 2 роки Всеукраїнські спортивні ігри з гирьового спорту та вільної боротьби серед студентів аграрних ВНЗ України ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Всього серед студентів нашого університету близько 200 студентів, які мають спортивні звання та розряди – 8 майстрів спорту України, 30 кандидатів у майстри спорту України, 160 розрядників різного рівня.

Ми щиро пишаємося когортою успішних студентів-спортсменів, які своїми здобутками звеличують славу України, Запорізького краю та ТДАТУ. Успіхи спортсменів – членів спортивного клубу ТДАТУ “Таврія-Університет” – більш ніж вагомі. Серед них чемпіони та призери чемпіонатів і першостей світу, Європи, України, переможці студентських відомчих спартакіад, універсіад з різноманітних видів спорту.

Серед нещодавніх видатних досягнень вихованців спортивного клубу університету можна відзначити наступні

 

в командному заліку

 • Всеукраїнські спортивні ігри серед студентів аграрних вищих навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації, 2018 рік9 загальне місце серед 21 закладу вищої освіти (збірні команди ТДАТУ зайняли наступні місця за видами спорту: вільна боротьба – 1 місце (тренер – Абдуллаєв Алтай Карамович), гирьовий спорт – 1 місце (тренер – Кубрак Сергій Іванович).
 • збірна команда ТДАТУ з мас-рестлінгу – переможці ІІІ Кубку України на кубок ректора ТДАТУ, д.т.н., професора Кюрчева В.М. серед юніорів (до 21 року) (грудень 2018 р.), переможці та призери IV Кубку України з мас-рестлінгу серед юніорів та дорослих (березень 2019 р.). 
 • збірна команда ТДАТУ з перетягування канату – ІІІ місце на Чемпіонаті України з перетягування канату серед студентів закладів вищої освіти в приміщенні (березень 2019 р.).
 • чоловіча команда з флорболу “Скала”, в складі якої грають три студенти ТДАТУ – володарі Кубку України з флорболу серед чоловіків (вересень 2018 р.)
 • жіноча команда з флорболу “Скала”, в складі якої грають три студентки ТДАТУ – срібні призери Кубку України з флорболу серед жінок (вересень 2018 р.).
 • збірна команда ТДАТУ з футзалу (золотий дубль наших хлопців) – чемпіони вищої ліги першості м. Мелітополя 2019 року (січень місяць) та володарі Кубку міста Мелітополя 2019 року (березень місяць) (тренер – Зоря Михайло Віталійович).
 • представники збірної студентської команди з гирьового спорту – чемпіони та призери чемпіонату Світу, чемпіонату України серед юніорів та дорослих, призери багатьох всеукраїнських змагань, багаторазові переможці чемпіонату області;
 • представники збірної команди університету з вільної боротьби – призери чемпіонату України, переможці та призери всеукраїнських турнірів, першості України серед юніорів.

 

в особистому заліку

 • Данилевський Сергій – Чемпіонат світу з гирьового спорту серед студентів (м. Целє, Словенія, квітень 2018 р.) – І місце;
 • Панков Дмитро – Чемпіонат світу з гирьового спорту серед юнаків та дівчат 2000-2002 рр. (м. Гадяч Полтавської області, травень 2018 р.) – І місце;
 • Ширяєв Олексій – Кубок України з боксу в рамках 42-го турніру серед чоловіків, присвячений до Дня Визволення м. Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників та пам’яті Героя Радянського Союзу Миколи Яценка (м. Запоріжжя, жовтень 2018 р.) – І місце;
 • Скрипченко Олександр – Всеукраїнський турнір з силового багатоборства (м. Дніпро, лютий 2019 р.) – І місце;
 • Попов Ігор – Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA (м. Харків, квітень 2018 р.) – ІІ місце.
 • Задорожній Денис – XXV Чемпіонат України серед дорослих з армспорту (м. Немирів, Вінницька область, березень 2018 р.) – ІІ місце; чемпіонат України по армспорту на ліву руку (м. Одеса, березень 2019 р.) – ІІІ місце.
 • Царан Олександр – Чемпіонат України з гирьового спорту серед вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації України (лютий 2019 р.) – І місце;
 • Москаленко Ольга – Чемпіонат України серед юніорів та юніорок (м. Київ, березень 2019 р.) – І місце; Чемпіонат України з гирьового спорту серед вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації України (м. Київ, лютий 2019 р.) – ІІІ місце;
 • Урсу Олександр – XII Всеукраїнський турнір з вільної боротьби на призи ТДАТУ за підтримки ректора, д.т.н., професора Кюрчева В.М. (м. Мелітополь, 15-16 грудня 2018 року) – І місце.

 

Кафедра фізичного виховання і спорту разом зі спортивним клубом ТДАТУ надає велику увагу розвитку спорту серед молоді Мелітополя. На базі кафедри школярі постійно займаються в секціях гирьового спорту, вільної боротьби, мас-рестлінгу та флорболу, які в подальшому матимуть за честь навчатись в ТДАТУ, флагману спорту серед закладів вищої освіти м. Мелітополя. Викладачі кафедри постійно ведуть роботи в цьому напрямі, займаючись по суті селекційною роботою по залученню талановитої спортивної молоді до лав ТДАТУ по всій Запорізькій області, і навіть за її межами.

 

Досить велику увагу кафедра фізичного виховання і спорту приділяє спортивному життю співробітників ТДАТУ. Кожного року в університеті для них організовується та проводиться наступні спортивно-масові заходи:

 • спартакіада “Здоров’я” з 5 видів спорту (баскетбол, дартс, настільний теніс, волейбол та шахи);
 • робота спортивних секцій з настільного тенісу та волейболу.

 

 

Запорука наших спортивних успіхів – потужна матеріально-технічна база, ефективна система мотивації студентів-спортсменів, що поєднує матеріальні та моральні заохочення та дух перемоги і єдності, який є притаманним ТДАТУ.

Якісне проведення навчально-тренувальних занять з фізичного виховання, роботу спортивних секцій забезпечує сучасний спортивно-оздоровчий комплекс площею 2100 м2 – центр фізичної культури і спорту, здоров’я та краси.

Матеріально-технічна база відповідає всім вимогам для проведення навчальних занять та занять спортом, включає: ігровий спортивний зал, футбольний майданчик зі штучним покриттям (відкриття відбудеться в квітні 2019 року), зал вільної боротьби, зал важкої атлетики і гирьового спорту, зал аеробіки, зал настільного тенісу, використовується міський стадіон “Спартак” ім. Олега Олексенка.

В результаті проведення огляду-конкурсу спортивних баз аграрних закладів вищої освіти у 2018 році ТДАТУ посів 6 місце, при цьому організатори заходу відмітили наш належний стан і високий рівень підготовки необхідних матеріалів для об′єктивного визначення стану спортивної бази.

 Оновлено кафедральний стенд “Майстри спорту ТДАТУ”.

 

Платні послуги

Спортивній клуб “Таврія-Університет” надає платні послуги з надання спортивних залів для проведення тренувального процесу з футболу, волейболу, настільного тенісу, аеробіки, східних танців та стретчінгу.

В планах відродження  спортивних студентських секцій з важкої атлетики, волейболу та баскетболу. Також для підвищення спортивної майстерності студентів-спортсменів збірних команд ТДАТУ придбати необхідне спортивне обладнання та інвентар (професійний канат для перетягування).

 

Заходи щодо покращення стану спортивно-масової роботи в ТДАТУ

 1. Створення в ТДАТУ Центру студентського спорту, до складу якого будуть входити студенти – члени збірних команд України та переможці й призери чемпіонатів області, України, Європи, світу.
 2. Створення на кафедрі спортивних секцій з волейболу, баскетболу та важкої атлетики.
 3. Активне висвітлювання у ЗМІ та соціальних мережах звітів про проведення спортивних заходів у ТДАТУ та їх результатів.
 4. Приведення матеріально-технічної бази кафедри фізичного виховання і спорту у відповідність до сучасних стандартів спортивних комплексів України.
 5. Активізація роботи щодо співпраці зі студентським самоврядуванням університету стосовно планування і проведення спортивно-масової роботи з метою залучення більшої кількості студентів.
 6. Активна участь у проведенні спортивних заходів, які організовує Управління молоді та спорту Мелітопольської міської ради та Міністерства освіти і науки України.
Close Menu