Мас-рестлінг

ТРЕНЕР Газаєв В.Н.

Тренер – завідувач кафедри фізичного виховання і спорту ГАЗАЄВ ВАЛЕРІЙ НОДАРОВИЧ

 

 

Мас-рестлінг – національний вид спорту Якутії. Його правила дуже прості: для перемоги спортсмену необхідно просто вирвати палицю з рук суперника. При цьому ноги впираються в дошку. Поєдинок триває до перемоги в двох раундах одного з борців. Перемога в сутичці зараховується, якщо одному з борців вдалося перетягнути суперника через опорну дошку або якщо суперник випустив палицю.

Сучасна назва даного виду єдиноборства запропонував перший олімпійський чемпіон з вільної боротьби з народу саха Роман Михайлович Дмитрієв. “Мас” в перекладі з якутського означає “дерев’яна палиця”, “реслінг” – з англійської – “боротьба”. З його легкої руки, з новою назвою, і впевнено крокує по світу мас-рестлінг.

Запорука перемоги в мас-рестлінгу – утримати рівновагу і вивести з нього суперника. Для цього існує рух ногами уздовж дошки упору (спортсмени називають це “бігати по дошці”), робота корпусом і кистями рук, коли палицю викручують по горизонталі і вертикалі (за правилами тільки до 90°). Спортсмени повинні володіти такими якостями як здатність швидко реагувати, швидко приймати рішення, стрімко контратакувати.

Збірна команда ТДАТУ по мас-рестлінгу – переможці ІІІ командного Кубку України по мас-рестлінгу на Кубок ректора ТДАТУ Кюрчева В.М. (2018 р.), переможці та призери IV Кубку України з мас-рестлінгу серед юніорів та юніорок (2019 р.).

Close Menu